Arşiv
2013

Cilt 1, Sayı 1 (2013): ERÜ SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ DERGİSİ

Değerli okurlar;

Uzun uğraşlar sonunda ERÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Dergisi'ni sizlere sunabilmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Şu anda okuduğunuz dergi Erciyes Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi tarafından hazırlandı. Üç ayda bir yayınlanacak e-dergimiz, multidisipliner, hakemli, süreli bir yayındır.

Daha geniş bir okuyucu kitlesine ulaşma, ilgilenenlerin bilgilere daha kolay erişimini sağlama ve bilgi paylaşımını artırma isteği ERÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Dergisi'ni e-dergi biçiminde sunma tercihimizde etkili oldu.

Dergimizin sağlık bilimleri alanı ile ilgili klinik ve deneysel özgün çalışmaların yayınlanacağı bir yayın organı olacağına inanıyoruz.

Her sayımızda makale, derleme, olgu sunumu şeklinde hazırlanan çalışmalara yer vermek istiyoruz. Yayınlanan makalelerde, konu ile ilgili etik kurallara ve bilimsel standartlara uygun olma ve ticari kaygı gözetmeme gibi koşullarımız var.

Bu sayımızda hemşirelik ve diyetisyenlik alanlarında yapılan çalışmalarla ilgili makale, derleme ve olgu sunumu bulacaksınız.

Dergimizin sizlerin görüş,  öneri ve destekleri ile gelişeceği ve sizlerin gönderdiği çalışmalar ile güçleneceğine inanıyoruz. Bu destek ve güç birliğini dergimizin kapağında da sembolize etmek istedik.

Öncelikli amacımız alanındaki dizinler arasında yer alabilmektir.

Dergimizin ilk sayısının planlandığı gibi yayınlanmasında yoğun emek harcayan editör yardımcılarına, yayın ve danışma kurulu üyelerine, teknik ekibe ve yayın göndererek katkıda bulunan sizlere teşekkürlerimizi sunarız.

 

Prof. Dr. E. Ümit Seviğ

Editör


    


ISSN: 2147-9011